Це крик відчаю: лікар розповів, як рятують хворих коронавірусом в Україні

В Україні лікарні не оснащені необхідним для лікування пацієнтів з коронавірусом.

Об этом сообщает Слон


Апарати ШВЛ не допомагають в боротьбі з хворобою, як дізнався "Апостроф".


"Це крик відчаю. Якщо людина дійшла до ШВЛ, то він їй навряд чи допоможе", — заявив лікар-інфекціоніст Київської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський.


За його словами, практика підтримки хворих коронавірусною інфекцією — оксигенотерапія, коли пацієнтам робляться інгаляції кисню, щоб вони не дихали занадто часто і не пошкоджували свої легені.


"Всі вже зрозуміли, що кисень потрібно давати іншими способами: через концентратори, маски. ШВЛ — найгірший варіант", — додав Дубровський.


В рамках контракту лікарень з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), в медустановах повинні бути умови для оксигенотерапії для допомоги хворим COVID-19. У той же час заступник голови Всеукраїнського лікарського товариства Костянтин Надутий зазначив, що сьогодні немає інформації про стан лікарень, які за контрактом обслуговують пацієнтів з коронавірусом.


"Коли НСЗУ контрактували первинку, то абсолютно всі точно знали, що первинка бреше щодо оснащеності. Але їм платили за пацієнтів, яких реально не було, і вони за ці гроші — хто краще, хто гірше — встигли оснастити. З вторинкою нічого подібного не було. Тому в Києві є випадки, коли кисень в лікарні, яка законтрактована НСЗУ для лікування хворих коронавірусом, подають подушками, а не централізованими поставками, як це взагалі повинно бути. А його немає! Його вкрали років 10 назад", — розповів Надутий.


До слова, НСЗУ досі не виплатило деяким медустановам гроші за контрактами за лікування COVID-19. Це підтвердив директор лікарні в Дубно Володимир Крохмаль.


"Ми — міська лікарня, і у нас інфекційний стаціонар. Половину лікарні ми зорієнтували на лікування хворих коронавірусом. Ми уклали контракт з НСЗУ, але на сьогоднішній день гроші за квітень і травень досі не надійшли", — сказав він.


Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": Кисень вкрали, ШВЛ вбиває, а ліки коштують сотні тисяч: як лікують хворих з СOVID-19 в Україні.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2020-05-29/eto-krik-otchayaniya-vrach-rasskazal-kak-spasayut-bolnyh-koronavirusom-v-ukraine/198585”

Похожие материалы (по тегу)

Україна вийшла ще з однієї угоди у рамках СНД

Марченко: Відставка голови Нацбанку не має впливати на макроекономічну стабільність України

Польща скасувала обов’язковий карантин для частини українців: що потрібно знати

Последнее от

Максим Покотилюк: «У “Оболоні-Бровар” є власна ігрова філософія» (Відео)

Официально: Антон Шиндер покинул «Олимпик»

«ПриватБанк» и MasterCard добавили функцию смены дизайна карт в Apple Pay и Google Pay