У подвір’ї на Замості зробили еко-парковку. Її ціна — 700 тисяч гривень

У подвір’ї на Замості зробили еко-парковку. Її ціна — 700 тисяч гривень


  • Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ
  • 7
У подвір’ї на Замості зробили еко-парковку. Її ціна — 700 тисяч гривень
Парковка має довжину близько 70 метрів. Її доробили днями, тому газон ще не встиг зрости
  • Біля будинку на Янгеля, 15 зробили еко-парковку. Машини паркуються на газоні, який засіяний у грунті між пластиковими лотками.
  • Крім того, для жителів багатоповерхівки зробили новий тротуар та дорогу з подвір’я. Усе загалом коштувало 1,3 мільйона гривень, з яких майже 700 тисяч — пішли на облаштування еко-парковки.
  • А які є гарантії, що все не засохне, як це було на попередніх зелених стоянках?

Днями біля багатоповерхівки на Янгеля, 15 (колишня Фрунзе) завершили ремонт подвір’я. Тут зробили нові асфальтовані тротуари, висадили газони, які відділяють стоянку від пішохідної зони та наново зробили проїзди через територію подвір’я.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

До того ж біля будинку створили еко-парковку: місця для автостоянки, де у спеціальні газонні решітки, засіяли стійку до витоптування траву. Таким чином, машини будуть паркуватися на живому газоні.

Невдалі експерименти

Директор департаменту житлового господарства міськради Роман Фурман розказав, що ремонт подвір’я робили за кошти міського бюджету, без співфінансування з жителями дому.

— Ця стоянка загального користування. Там поряд магазин, спортивний комплекс, кав’ярня, — говорить Фурман.

У теорії такі еко-парковки витримують вагу автомобіля, а трава стійка до витоптування і паркування. До того ж, зелена парковка має гарний вигляд і може вбирати вологу після дощів, щоб не утворювалися калюжі. Але чи так воно на практиці, у Вінниці ніяк не вдається з’ясувати.

Вперше стоянку з живим газоном намагалися зробити біля Діагностичного центру, що на Київській. Проте через інтенсивний трафік машин і близькість до магістралі, щільного газону там не з’явилось. А нині в лунках між плитками росте бур’ян.

Наступний досвід — парковки на 600-річчя. Їх робили в 2017 році з прицілом на «еко», проте газон там зростав поодинокими клаптиками та швидко всихав.

Чи не буде так само і з еко-парковкою на Янгеля?

— Стоянку на Янгеля, 15 робили не з бетонних плит, а з пластику, який не буде витягувати в себе вологу з грунту. Виробник гарантував, що трава там буде нормально рости. І вже на сьогодні ми бачимо як помалу проростає газон, — відповів директор департаменту житлового господарства Роман Фурман.

Яка ціна

Капітальний ремонт подвір’я на Янгеля, 15 обійшовся бюджету міста майже у 1,3 мільйона гривень. Підрядником є товариство «Вінниця благоустрій».

У кошторис проекту увійшов демонтаж старого асфальту, земельні роботи, укладання тротуарів, георешітки, піску, грунту під еко-парковки, асфальтування проїздів тощо.

Водночас 697 тисяч з 1,3 мільйона витратили на спорудження саме еко-парковки, яка орієнтовно, має довжину 70 метрів. Там вже росте газон, чому сприяють рясні дощі та прохолодна погода у Вінниці.

Минулого року, нагадаємо, міські депутати затвердили програму розвитку сфери паркування до 2021 року. Одним з її заходів є створення еко-парковок у Вінниці.

Читайте також:

У подвір’ї постійно ставлять машини на зелених зонах. Що з цим робити?

Як можна контролювати ті роботи, що проводить ЖЕК

«Прорвало труби — приходить СМС-ка» Керує десятиповерхівкою зі смартфону


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/Podii/u-podviryi-na-zamosti-zrobili-eko-parkovku-yiyi-tsina--700-tisyach-gri-11094940.html”

Последнее от

Максим Покотилюк: «У “Оболоні-Бровар” є власна ігрова філософія» (Відео)

Официально: Антон Шиндер покинул «Олимпик»

«ПриватБанк» и MasterCard добавили функцию смены дизайна карт в Apple Pay и Google Pay