Останется только один: кто претендует на место Терезы Мэй?

Останется только один: кто претендует на место Терезы Мэй?

Останется только один: кто претендует на место Терезы Мэй? — фото

STF

Борис Джонсон, Джереми Хант, Майкл Гоув, Саджида Джавид, Доминик Рааб

STF


Кандидатами на пост лидера Консервативной партии и премьер-министра Великобритании официально зарегистрированы 10 политиков. Единственный претендент, выступает против брексзиту, — Сэм Джима — не смог собрать подписи.

Кандидатами на посаду лідера Консервативної партії і прем’єр-міністра Британії офіційно зареєстровані 10 людей. Єдиний претендент, який виступає проти брексзиту, — Сем Джима — не зміг зібрати підписи.

У понеділок увечері Консервативна партія Британії оголосила, що 10 політиків зібрали необхідні для реєстрації вісім підписів депутатів Палати громад.

13 червня розпочнуться вибори з поступовим вибуванням, голосувати на яких будуть лише торі-депутати Палати громад. До 20 червня кандидатів має залишитися лише двоє, і обирати з цих двох фіналістів будуть вже всі приблизно 160 тисяч членів Консервативної партії.

  • ЄС і Британія домовились відкласти брекзит до 31 жовтня
  • Брекзит у простих графіках
  • Злет і падіння Терези Мей

Консерватори розраховують, що ім’я нового лідера партії оголосять в двадцятих числах липня, тоді ж він обійме посаду прем’єр-міністра — і почне шукати вихід з політичного глухого кута, у якому країна опинилася через брексзит.

За підрахунками сайту консерваторів Conservative Home, до трійки лідерів передвиборчих перегонів входять колишній і нинішній міністри закордонних справ Борис Джонсон і Джеремі Хант, а також міністр довкілля Майкл Гоув.

Однак жоден з них поки що не має підтримки абсолютної більшості ні серед депутатів, ні серед всіх членів партії. До того ж, майже сто з 313 депутатів Палати громад від Консервативної партії ще не оголосили, кого мають намір підтримати.

Жоден з кандидатів не виступає за скасування рішення вийти з ЄС, але про готовність до жорсткого розриву 31 жовтня, коли скінчиться нинішнє відтермінування брексзиту, кажуть лише чотири кандидати: Борис Джонсон, Домінік Рааб, Андреа Ледсом і Естер Маквей.

Троє, включно з паном Хантом, сподіваються переписати угоду з ЄС, ще троє, зокрема Майкл Гоув, допускають можливість нової відстрочки.

Євросоюз категорично відмовляється переписувати проект угоди про вихід, а вихід без угоди може заблокувати Палата громад — як вона це вже робила цієї весни. Серед кандидатів — п’ять чинних і чотири колишні члени уряду Терези Мей.

Сім з 10 кандидатів вчилися в Оксфордському університеті.

Стисло про кожного

Борис Джонсон

Колишній мер Лондона, колишній міністр закордонних справ. 19 червня йому виповниться 55 років. Освіта: Оксфордський університет, антична література і класична філософія.

Що думає про брексзит: переробити угоду з ЄС, замінивши «ірландський бекстоп» певними альтернативними заходами, а якщо не вдасться — вийти 31 жовтня без угоди.

На думку пана Джонсона, ще одне відтермінування брексзиту знищить Консервативну партію. Борис Джонсон, за його словами, «усіма фібрами душі» — проти другого референдуму щодо брексзиту.

Джерем і Хант

Міністр закордонних справ. 52 роки.

Освіта: Оксфордський університет, філософія, політика, економіка. Син адмірала сера Ніколаса Ханта. Британська преса час від часу називає його далеким (в п’ятому коліні) родичем королеви Єлизавети II.

Що думає про брексзит: до 31 жовтня слід переписати угоду про вихід, змінивши положення про «ірландський бекстоп», для чого надіслати до Брюсселя нову делегацію, включивши до її складу торі-прихильників рішучого розриву з ЄС і представників північноірландської Демократичної партії юніоністів.

Вихід 31 жовтня без угоди небажаний, але якщо справа дійде до нього — що ж, тому й бути.

Джеремі Хант

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/zalishitsya-lishe-odin-hto-pretenduye-na-misce-terezi-mey-50026484.html”

Последнее от

Украинские аферы Кенеса Ракишева

Skoda почала серійний випуск першого гібрида в своїй історії

Свадебный бум в день трех девяток: 59 пар вступили в брак 19.09.19