19 листопада в ЄС обговорять можливість уведення санкцій проти організаторів "виборів" на Донбасі

Бойовики запланували "вибори" на 11 листопада

Міністри закордонних справ Європейського союзу 19 листопада у Брюсселі (Бельгія) обговорять ситуацію в Україні, а також майбутні "вибори" на окупованій частині Донбасу. Про це 9 листопада у Twitter повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

Журналіст зазначає, що глави МЗС також обговорять можливість уведення санкцій проти організаторів "виборів" на Донбасі.

"Окрім того, на порядку денному Азовське море і Крим", – написав він.


Eu foreign ministers will talk about the situation in #Ukraine when they meet in Brussels on 19 Nov. The "elections in #Donbas will be discussed & the possibility of sanctioning some of the organisers. #Azov sea and #Crimea will also be on the agenda. #Russia

— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) 9 листопада 2018 р.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Україна наполягає, що вибори на не підконтрольній Києву частині Донецької та Луганської областей мають відбуватися за українським законодавством, після виведення російських військових і озброєння, а також взяття під контроль українською стороною свого кордону, в іншому разі їх буде визнано грубим порушенням Мінських угод. Із цими умовами не погоджуються сепаратисти і Росія, вимагаючи передусім амністії для бойовиків.

Після вбивства в окупованому Донецьку ватажка "ДНР" Олександра Захарченка бойовики оголосили про намір провести "вибори" 11 листопада 2018 року. Українська сторона засудила цю ідею.

Спікер Європейської служби зовнішніх зв’язків Майя Косьянчич заявила, що, як вважають у ЄС, заплановані на 11 листопада "вибори" суперечать Мінськими угодами. США закликали РФ відмовитися від ідеї проведення "виборів" на окупованому Донбасі.

Російська сторона заявила на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську 6 листопада, що має намір визнати результати "виборів" на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі контактної групи Ірина Геращенко.

8 листопада голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Італії Енцо Моаверо-Міланезі заявив, що проведення "виборів" в ОРДЛО буде суперечити букві і духу Мінських угод.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-19-listopada-v-jes-obgovorjat-mozhlivist-vvedennja-sanktsij-proti-organizatoriv-viboriv-na-donbasi-491479.html”

Похожие материалы (по тегу)

В Іраку загорівся склад з виборчими бюлетенями

ЄС готує нові санкції через вибори в анексованому Криму

На виборах у Росії явка виборців була рекордно малою, – ЦВК

Последнее от

Умар Джабраилов вложит до 20 миллионов долларов в севастопольский судоремонтный завод

Суд повторно арестовал имущество сына Авакова

Илья Яшин