Ефективна школа – яка вона?

Ефективна школа – яка вона?Освіта зараз дійсно пріоритет. Реформа школи почалася вже в 2018-му і була підтримана фінансово. Вперше цього року ми передали 1 млрд грн субвенцій на місця, щоб діти могли вчитися новому змісту в нових умовах. Одразу скажу, що освоєння цих коштів іде складно: на сьогодні витрачено трохи більше ніж 60% — місцевій владі явно бракує менеджерських навичок для проведення тендерів та роботи з цими коштами.


У бюджеті-2019 на оновлення освітнього середовища також закладено 1 млрд грн, і цей напрям ми будемо і далі розвивати. Якщо у нас будуть залишки, ми станемо вкладати їх у шкільні автобуси, у переобладнання природничо-математичних кабінетів.


Дуже важливо зараз мотивувати учнів до вивчення точних і природничих наук. Дані останньої вступної кампанії свідчать, що є проблеми із запитом абітурієнтів на технічні напрями освіти. Це потрібно виправляти.


Дуже важливо зараз мотивувати учнів до вивчення точних і природничих наук
Формула "гроші йдуть за учнем"


Є невелика частина дітей, які навчаються у приватних навчальних закладах. І серед цих шкіл є не тільки елітарні. Дуже часто батьки віддають дитину у приватну освіту через необхідність певної альтернативи. Наприклад, дитина може мати якісь особливі потреби. І гроші батьків-платників податків, закладені в державну освіту, в такому випадку залишаються нереалізованими для цієї дитини. Тому з нового року розрахована на учня мінімальна сума — приблизно 80% від того, що закладається на навчання в держшколі, — піде за ним у школу приватну. Ми спільно з Мінфіном розробляємо механізм, як це відбуватиметься, — будуть ці гроші заходити у приватну школу безпосередньо або відшкодовуватися батькам.


Цей принцип також торкнеться дітей з інвалідністю та особливими потребами. У нас є інклюзивна освіта і з’явиться інклюзивна субвенція: якщо така дитина приходить у школу, на її навчання буде виділятися більше коштів, ніж на навчання звичайного школяра.


Три основи ефективності школи
Перше — достатня тривалість навчання. У нас навчальний час, за який діти здобувають повну середню освіту, найкоротший у Європі. І найбільші канікули. Зрозуміло, що в такий короткий період втискається величезна кількість матеріалу. Це питання ми вирішуємо — реформа нової української школи передбачила перехід на 12-річну систему навчання.По-друге, важлива якість навчання, а це завжди спільна дія. Дитина, особливо у старших класах, має бути готовою самостійно працювати над матеріалом, а вчитель — підбирати ті методики, які максимально ефективні. У новому законі про освіту ми прописали автономність вчителя у виборі методик навчання, послідовності тем і часу на їх засвоєння.


Окрім того, це по-третє, ми забрали в органів місцевого самоврядування функцію педагогічного нагляду над учителем. Тепер такий нагляд — компетенція органів Держслужби якості освіти. Це звільняє вчителя від можливих маніпуляцій або тиску з боку місцевих відділів освіти і робить більш ефективним у своїй діяльності.


Текст записано в рамках інтерв’ю Лілії Гриневич для Радіо НВ
Читайте у новому номері журналу НВ

  • Смерть активістки погрожує владі
  • Чому ВВП України росте, але повільно
  • Кремль грає в підкидного дурня на виборах в «ДНР»
Читати журнал онлайн
Ukraine-2020


Facebook Twitter Google+Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/opinion/grynevych/efektivna-shkola-jaka-vona-2506184.html”

Похожие материалы (по тегу)

У Києві спецкомісія буде слідкувати за якістю продуктів у шкільних їдальнях

В Уганде подростки подожгли школу: 11 жертв

Поліція розслідує інцидент з розпилення сльозогінного газу в школі на Київщині

Последнее от

В Германии принц упал с 21-го этажа и умер

 НАБУ заставили начать расследование о якобы присвоении сотрудниками Ощадбанка средств клиентки - жены экс-чиновника, - пресс-служба

Министерство иностранных дел России усмотрело в новых санкциях США поддержку террористов