Соціологи виявили ставлення українців до війни з РФ і до вступу в НАТО та ЄС49,2% українців вважають реальною загрозу вторгнення Росії на територію України, 41,4% думають, що нападу не буде.

Об этом сообщает Проект


Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 13-16 грудня


Більшість респондентів – 57,8% – вважають недостатніми дипломатичні та оборонні зусилля влади із запобігання вторгненню Росії. Вважають зусилля достатніми – 27,1%.39,2% респондентів вважають, що виконання вимоги президента Росії Володимира Путіна не приймати Україну в НАТО послабить безпеку України, оскільки лише розпалить агресивність Путіна щодо України.29,7% переконані, що виконання такої вимоги посилить безпеку України, тому що послабить агресивність Путіна. Ще 31,1% респондентів не визначилися з думкою з цього питання.Дослідження тривало 13-16 грудня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 1203 респонденти у віці від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та окупованих територій Донбасу).


Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 12%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.


Переважна більшість українців у разі проведення референдуму підтримала б і вступ України до ЄС, і до НАТО.


Серед тих, хто взяв би участь у референдумі, 75,7% підтримали б вступ до ЄС".


67,8% тих, хто взяв би участь у референдумі, підтримали б вступ до НАТО.
Соціологи відзначають, що серед жителів Заходу і Центру переважна більшість підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО.


На Півдні і Сході підтримка євроатлантичної інтеграції нижче. Водночас у випадку вступу до ЄС більшість на референдумі підтримали б таке рішення, а у випадку вступу до НАТО голоси "за" і "проти" розділилися б практично порівну.«Аргумент»

Источник: Устав ГРУПП